Związkowcy: Nie ma zgody ws. pomostówek

Solidarność chce, by w sprawie listy osób, którym przysługują uprawnienia do wcześniejszych emerytur, decydowały wyłącznie kryteria medyczne.

W rozmowie w Sygnałach Dnia szef związku Janusz Śniadek powiedział, że rządowe propozycje będą nie do przyjęcia, jeśli pozostaną tam dwa zapisy.

Szef Solidarności uważa, że rząd powinien jasno zadeklarować ile osób straci uprawnienia do przejścia na wcześniejszą emeryturę.

Zdaniem związkowców, rząd, ograniczając listę prac uprawniających do przechodzenia na emerytury pomostowe, oszczędza kosztem tych, którzy ciężką pracą zasłużyli na wcześniejsze kończenie aktywności zawodowej.

Rząd i pracodawcy twierdzą natomiast, że warunki pracy w wielu zawodach uważanych kiedyś za trudne znacznie się poprawiły i Polski nie stać na to, by duże grupy pracujących mogły przechodzić na wcześniejsze świadczenia.

Liczba komentarzy: 1 do "Związkowcy: Nie ma zgody ws. pomostówek"

 1. Teresa Stachurska pisze:

  GUS podaje:
  – Przyjęcia do pracy w 2007 roku – 2.200.407 osób
  – w tym absolwenci szkół, którzy podjęli pracę po raz pierwszy – 308.101 osób

  – Zwolnienia z pracy w 2007 roku – 1.897.708 osób
  – Wzrost zatrudnienia w 2007 roku wynosi… minus 5402 osób. Wzrostu nie ma, są przetasowania, ze względu na lepsze dla pracodawców warunki zatrudniania absolwentów.

  Czy to jest a’propos?

Emerytury nie są Ci obce? Dodaj komentarz!