Zmiany emerytury mundurowej

Zgodnie z tym, co powiedział wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Zbigniew Sosnowski, zmiany w przepisach normujących emerytury mundurowe wejdą w życie od 2012 roku. Nie będą one jednak dotyczyć funkcjonariuszy, którzy obecnie są w służbie, ale tylko tych, którzy wstąpią do służby po 2012 roku.

Niektórzy posłowie opozycji zarzucają rządowi, że planuje odebranie służbom mundurowym świadczeń i dodatków służbowych. Twierdzą, powołując się na doniesienia związkowców, że może to spowodować masowe odejścia ze służby funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i BOR (40 tysięcy osób będących w służbie może odejść z powodu planowanych zmian w ustawie).

Jak twierdzi Zbigniew Sosnowski nic mu nie wiadomo na temat odbierania dodatków itp. Z drugiej strony zauważył, że zmiany są spowodowane faktem, iż obecnie jest więcej osób korzystających z emerytur mundurowych niż funkcjonariuszy będących w czynnej służbie. Koniec końców nowelizację musi jeszcze przyjąć parlament.

Liczba komentarzy: 1 do "Zmiany emerytury mundurowej"

  1. […] Wpis pochodzi z:  Zmiany emerytury mundurowej | Fundusze Emerytalne OFE […]

Emerytury nie są Ci obce? Dodaj komentarz!