Ruszyła kampania informacyjna

Od wczoraj, czyli od 17 marca trwa rządowa kampania informacyjna dotycząca zmian w systemie emerytalnym i wyboru pomiędzy oszczędzaniem na przyszłą emeryturę w ZUS i OFE. Kampania ma za zadanie odpowiedzieć m.in. na takie pytania: co zrobić by składni emerytalne pozostawały w całości w ZUS lub by ich część wciąż trafiała do Otwartych Funduszy Emerytalnych. Cały projekt został przygotowany wspólnie przez dwa resorty: ministerstwo pracy i ministerstwo finansów. Cała kampania ma charakter informacyjno-edukacyjny.

W części informacyjnej dowiemy się między innymi ile mamy czasu na decyzję o wyborze między ZUS i OFE (od 1 kwietnia do 31 lipca), gdzie złożyć stosowne dokumenty i skąd w ogóle je pobrać, wziąć. Drugi element kampanii, czyli część edukacyjny ma za zadanie wytłumaczyć m.in. czym w ogóle jest reforma, czym jest suwak bezpieczeństwa, jak wygląda dziedziczenie emerytur i co zmieniło się w III filarze systemu emerytalnego.

Głównym elementem kampanii jest specjalnie stworzona strona internetowa, która zawiera wszystkie informacje i dane, jakie rząd chce przekazać obywatelom. Na stronie poza informacjami dostępne są numery telefonów do dyżurnych ekspertów. Resorty nie zdecydowały się natomiast na przygotowanie spotów reklamowych dla telewizji czy radia. Uznano, iż byłaby to swego rodzaju reklama, która nie jest źródłem rzetelnych informacji, a w krótkich filmikach nie można przekazać wszystkich istotnych wiadomości dotyczących zmian w systemie emerytalnym. (Źródło: PAP, Bankier.pl)

Emerytury nie są Ci obce? Dodaj komentarz!