Pracownicze programy emerytalne

Wiele wskazuje na to, że przyszłe emerytury najprawdopodobniej nie będą zbyt wysokie. Wielu z obywateli szuka, zatem innych sposobów na zapewnienie sobie godziwego życia po zakończeniu kariery zawodowej (nie ufają OFE i ZUS). Jednym z takich rozwiązań są pracownicze programy emerytalne.

Mimo takiej a nie innej sytuacji gospodarczej coraz większa liczba firm decyduje się na prowadzenie tego typu programów. Również samorządy oraz różnego rodzaju instytucje państwowe coraz częściej oferują chęć zakładania podobnych pracowniczych programów emerytalnych. Nie jest to jednak możliwe, ponieważ Ministerstwo Finansów wyklucza wprowadzanie takich rozwiązań w instytucjach należących do sektora finansów publicznych.

Jest to jednak o tyle dziwne, że jak donoszą eksperci ustawa regulująca powstawanie pracowniczych programów emerytalnych nie rozróżnia pracodawców na prywatnych i państwowych. W związku z tym każdy z nich może zakładać takie programy. Co jest powodem takiego nie innego stanowiska ministerstwa trudno powiedzieć.

Liczba komentarzy: 1 do "Pracownicze programy emerytalne"

  1. […] Wi?cej tutaj: Pracownicze programy emerytalne […]

Emerytury nie są Ci obce? Dodaj komentarz!