Do OFE wciąż chce niewielu

Czas płynie, a deklaracji o pozostaniu w OFE nie przybywa w takim tempie, jakiego spodziewali się zwolennicy Otwartych Funduszy Emerytalnych. Co więcej, jest gorzej niż przewidywali to ci, którzy zakładali niski odsetek osób, które deklaracje takowe złożą. Co prawda do końca okresu, w którym deklaracje o pozostaniu w OFE można składać jest jeszcze daleko to już teraz można mieć spore wątpliwości czy faktycznie w OFE pozostanie tak wielu obywateli jak spodziewali się optymiści.

Oczywiście zawsze można liczyć na typową dla polaków mentalność skłaniającą ich do odkładania wszelkich poważnych decyzji czy czynności na ostatnią chwilę, ale czy tak jest naprawdę. Czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeżyje w lipcu prawdziwy potop deklaracji o chęci pozostania w OFE? W kwietniu i maju takowe deklaracje złożył 1% osób do takiej decyzji uprawnionych. Patrząc na dynamikę wzrostu ilości składanych deklaracje w dwóch pierwszy miesiącach można oczekiwać ostatecznej wartości na poziomie kilku procent.

Rządowi eksperci zakładali, że przy OFE pozostanie około 20 – 30% obywateli. Inni eksperci przekonywali, że będzie to nawet 50%. W tym momencie nawet szacunki specjalistów reprezentujących rząd wydają się niezmiernie zawyżonymi. Jak to się skończy? Pozostało jeszcze trochę czasu – termin składania deklaracji mija z końcem lipca. (Źródło: finanse.wp.pl, Open Finance)

Emerytury nie są Ci obce? Dodaj komentarz!