OFE Polsat przystąpił do zakupów akcji

Najlepszy fundusz emerytalny na rynku nie boi się bessy i dokupuje akcje na giełdzie. Ma ich już w portfelu prawie 40 proc. – donosi „Puls Biznesu”, który publikuje wywiad z Wojciechem Olszewskim, zarządzającym w Otwartym Funduszu Emerytalnym Polsatu.

Dlaczego zarządzający kupuje walory spółek notowanych na GPW podczas gdy na rynku szaleje bessa? Olszewski radzi spojrzeć na fakty. „Rynek akcji od lipca 2007 r. uległ przecenie o przeszło 38 proc. Kursy wielu spółek znalazły się na poziomach zbliżonych do tych z 2005 r., a więc z okresu poprzedzającego gwałtowną hossę ostatnich dwóch lat. Przecież korzystając z dobrej koniunktury gospodarczej w tym okresie spółki znacznie poprawiły wyniki finansowe i zwiększyły zdolność do generowania zysków.”

Jego zdaniem znaczna grupa ma wartość wskaźnika Cena/Zysk na poziomie mniejszym niż 10, ale zaraz dodaje, że zakupy robi bardzo selektywnie – czytamy w gazecie .

Wojciech Olszewski uważa też, że jeśli na giełdzie mamy właśnie z wyznaczeniem lokalnego dna, to (właśnie z takimi sytuacjami mieliśmy do czynienia w 1996 i 1999 roku) – to za parę miesięcy jego klienci będą usatysfakcjonowani.

Więcej na ten temat w dzienniku „Puls Biznesu”.

Emerytury nie są Ci obce? Dodaj komentarz!