Nowe dane OFE i ZUS

2 mln 564 tysiące 72 deklaracje osób – tyle osób zdecydowało, że część ich składki emerytalnej nadal będzie trafiać do Otwartych Funduszy Emerytalnych. Mniej więcej 2% tych wniosków czeka jeszcze na weryfikację. To najnowsze dane, jakie przedstawił w poniedziałek 18 sierpnia Jacek Dziekan rzecznik prasowy ZUS. To wszystkie wnioski, jakie trafiły do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do 31 lipca lub dotarły drogą pocztową później, ale opatrzone były stemplem najpóźniej z 31 lipca.

Z informacji podanych przez ZUS wynika, że 1 mln 789 tysięcy 472 polaków wysłało deklarację pozostania w OFE drogą pocztową. Daje to 69,79% ogółu złożonych dokumentów. Osobiście w ZUS deklaracje złożyło 714 tysięcy 55 osób, czyli 27,85%. Najmniej popularną droga okazała się platforma usług elektronicznych- wykorzystało ją 59 tysięcy 3 osoby.

Około 2% ze złożonych deklaracji musi być dodatkowo zweryfikowana, a to z powodu wykrytych błędów. Pod lupę trafi 51 tysięcy 798 deklaracje. Każdy, kto nie jest pewny czy jego deklaracja dotarła do ZUS może to sprawdzić telefonicznie lub osobiście w oddziale ZUS. (Źródło: finanse.wp.pl, PAP)

Emerytury nie są Ci obce? Dodaj komentarz!