Nie dla wcześniejszej emerytury

Do Sejmu trafił obywatelski projekt reformy emerytalnej umożliwiający miedzy innymi przejście na emeryturę bez względu na wiek. Warunkiem jest przepracowanie odpowiedniego okresu. W przypadku kobiet trwać miałby on 35 lat a w przypadku mężczyzn 40 lat. Pod projektem podpisało się 200 tysięcy obywateli. Według Jana Guza przewodniczącego OPZZ, który przedstawił ten projekt w Sejmie jest to rozwiązanie obecnych i przyszłych kłopotów związanych z reformą wprowadzającą Otwarte Fundusze Emerytalne.

Rada Ministrów nie podzieliła jednak tego stanowiska i negatywnie oceniła projekt. Według rządu takie zmiany mogą spowodować zjawisko przedwczesnego przechodzenia na emerytury w związku, z czym może to się wiązać z jeszcze większymi kłopotami systemu emerytalnego. Stoi to, bowiem w sprzeczności z polityką rządu zachęcającą do jak najdłuższej aktywności zawodowej wykraczającej poza obecne granice obowiązkowego wieku emerytalnego. Takie stanowisko nikogo raczej nie dziwi i jest faktem, który może przesądzić o losie obywatelskiego projektu.

Liczba komentarzy: 2 do "Nie dla wcześniejszej emerytury"

  1. […] Oryginalny wpis pochodzi ze strony:  Nie dla wcześniejszej emerytury | Fundusze Emerytalne OFE […]

  2. RYSZARD pisze:

    ja uważam że 40 lat pracy to jest bardzo dużo a ci co pracują fizycznie to naprawdę jestesmy tuż przed smiercią chyba że rządowi o to chodzi nie dac za długo pożyć

Emerytury nie są Ci obce? Dodaj komentarz!