Kampania „Dodaj OFE”

Na początku kwietnia ponownie otwarto okno transferowe, dzięki czemu przyszli emeryci mogą zmienić miejsce składek na świadczenie emerytanle. Zamknięte zostanie ono dopiero 31 lipca 2016 roku. Decyzję o zmianie dotychczasowego miejsca składkowego można zmienić w każdej chwili. Na koniec kwietnia Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych ruszyła z kampanią „Dodaj OFE”, której celem jest zwrócenie uwagi na możliwość zmiany swojej decyzji i przejściu do II filaru.

W czasie, kiedy okno transferowe jest otarte każdy ubezpieczony pracownik może zmienić obecny podział swojej składki emerytalnej i zdecydować, gdzie jej część będzie trafiała. Osoby płacące składkę do ZUS mogą podjąć decyzję o przejściu i zacząć oszczędzać na przyszłą emeryturę w OFE. Kampania Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych ma być realizowana na stronie internetowej dodajofe.pl. To właśnie tam osoby zainteresowane zmianą znajdą wszelkie informacje na temat funduszy i sposobu skorzystania z okna transferowego.

Wysokość składki emerytalnej wynosi 19,52% całości pensji. Jeśli jej część przekazywana jest do OFE, wówczas 12,22% trafia na konto ZUS, 4,38% na subkonto ZUS, a 2,92% na rachunek w OFE.

Emerytury nie są Ci obce? Dodaj komentarz!