J.Kaczyński: minimalna renta i emerytura po 1 tys. zł

PiS przedstawi projekt zmian w przepisach ustanawiający minimalną wysokości rent i emerytur na poziomie 1 tys. zł – zapowiedział w Wałbrzychu prezes partii Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński, który przebywał dziś na Dolnym Śląsku, w Wałbrzychu spotkał się z lokalnymi działaczami i sympatykami PiS. Podczas spotkania zapowiedział, że PiS będzie pracował nad zmianą przepisów dotyczących wysokości rent i emerytur.

„W tej kwestii jeszcze jedna rzecz musi być załatwiona i z takim projektem wystąpimy. Mam nadzieję, że PO będzie się obawiała go odrzucić. Muszą być zlikwidowane renty i emerytury poniżej 1 tys. zł” – powiedział Jarosław Kaczyński.

„Tysiąc złotych to też bardzo mało, ale przynajmniej ta granica musi być zachowana, bo dzieją się rzeczy niesłychane. Państwo nie ma prawa skazywać ludzi na głód” – dodał prezes PiS. Według niego, „można to załatwić, bo nie jest to coś, co przekracza możliwości państwa, a konkretnie (…) możliwości ZUS”.

Zdaniem byłego premiera, takie przepisy mogą być zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny, np. dlatego, że nie zakładają podwyżek dla wszystkich emerytów i rencistów. „Mam nadzieję, że tu TK się nie ośmieli zakwestionować. Na podwyżki dla wszystkich pieniędzy nie ma. Powiem to uczciwie” – podkreślił.

Prezes PiS dodał, że podwyżka „przynajmniej w pierwszej fazie musi być dla tych, którzy mają najmniej”. „Oczywiście z czasem muszą rosnąć wszystkie inne emerytury” – zakończył.

Liczba komentarzy: 1 do "J.Kaczyński: minimalna renta i emerytura po 1 tys. zł"

  1. Magdalena pisze:

    Nawet tysiac zlotych to jest szok gdzei w uni najnizsza emerytura jest 2000euro.tj.6000zl.a u nas 700zl ja taka mama i jak zyc to banda a im ciagle malo zlodzieja i malo i kiedy sie najedza/Tuska nie ma na suknei dla zony ,a co co miesiac 19 tys.mu nie starcza a na dodatek jest od 20 alt w rzadzie i co nie ma ani grosza na koncie ,a co ja mam powiedziec.Nam biednym emertytom nawet na swieta nei daza o zl te osly bo im szkoda a sobie daja miliony i ciagle im malo.to jest banda.zaden rzad nei da ludziom pieneidzy bo im szkoda maja tylko dla siebie tylko kiedy sie nazra chyba nigdy.

Emerytury nie są Ci obce? Dodaj komentarz!