Fundusze dokupują ulubieńców

Dla jednych przecena to powód do płaczu, dla innych okazja do „tanich” zakupów. Do tych drugich w ostatnich dniach dołączyły cztery fundusze, które właśnie poinformowały o zwiększeniu zaangażowania w Agorze, Remaku, Gancie i Sfinksie. Przyszłość pokaże, kto miał rację.
Podobna tematyka

W ciągu miesiąca portfel udziałowy funduszy uległ zmniejszeniu o 3,6 mld zł
Właściciele jednostek TFI nie płaczą. Jeszcze
W OFE oszczędza już prawie 13 mln osób

W poniedziałek po sesji Agora podała, że pakietem 5,2 proc. głosów dysponuje BZ WBK AIB Asset Management (właściciel 3,75 mln akcji). Zarządzający dokupili papierów wydawcy „Gazety Wyborczej” na sesji 13 sierpnia, gdy indeksy miały chwilową przerwę w spadkach. To drugi, po funduszach Julius Bear, znaczący inwestor finansowy w medialnym koncernie.
We wtorek przed sesją okazało się, że OFE PZU „Złota Jesień” jest już właścicielem 5,02 proc. kapitału Remaku, spółki z grupy Mostostalu Warszawa. Choć to już trzeci duży akcjonariusz finansowy w tej spółce, inwestorzy przyjęli informację bardzo dobrze i jej papiery należą dziś do najlepszych na parkiecie.

Pierwszego finansowego pozyskał natomiast Gant. Jest nim Pioneer Pekao IM, właściciel 5,01 proc. głosów w deweloperze. Nie chroni to jednak dziś jego akcji przed mocną przeceną. Kurs Ganta powrócił poniżej 70 zł i jest o ponad 40 proc. niższy niż kwietniowe maksimum.

Próg 10 proc. w operatorze restauracji Sfinks przekroczył Commercial Union OFE. Fundusz ma już 10,1 proc. jego kapitału. Zarządzający dokupili ponad 40 tys. akcji na fatalnej dla rynku, a świetnej dla Sfinksa sesji z 10 sierpnia. Co ciekawe, mimo późniejszej korekty indeksów, na tej inwestycji są jeszcze „do przodu”.

Emerytury nie są Ci obce? Dodaj komentarz!