Emerytury dla mundurowych

Związek zawodowy policjantów jest skłonny na ustępstwa w sprawie emerytur. Policjanci mogą się zgodzić na wydłużenie okresu pracy nawet o dziesięć lat. Obecnie przedstawiciele służb mundurowych, czyli miedzy innymi policjanci mogą przechodzić na emerytury już po piętnastu latach pracy. Tacy emeryci nie mają często nawet czterdziestu lat. Pobierają emerytury mundurowe i dorabiają między innymi, jako ochroniarze. Dziś związki są skłonne zgodzić się na przechodzenie na emeryturę po 25 latach pracy. Chcą również negocjować ustalenie minimalnego wieku uprawniającego do korzystania z tego rodzaju świadczeń. Zmiany miałyby nastąpić w 2012 roku.

Powstaje pytanie skąd tak nagła zmiana stanowiska związkowców. Do tej pory byli oni stanowczo przeciwni podwyższeniu wieku emerytalnego. Jednak przestraszyli się planów ekipy rządzącej. Chce ona wcielić służby mundurowe z powrotem do powszechnego systemu emerytalnego, jaki obowiązuje nas wszystkich. Jak na razie rząd nie komentuje oferty złożonej przez związkowców reprezentujących policjantów.

Liczba komentarzy: 3 do "Emerytury dla mundurowych"

  1. […] Ten ciekawy tekst pochodzi ze strony: Emerytury dla mundurowych | Fundusze Emerytalne OFE […]

  2. Jurek pisze:

    zgadzam sie na wprowadzenie powszechnego systemu emerytalnego przez rzad.

  3. Jurek pisze:

    Wprowadzenie powszechnego systemu emerytalnego mundurowych przez rzad,jest jak najbardziej sluszne.Nie stac nas jako spoleczenstwo na utrzymywanie mlodych emerytow.

Emerytury nie są Ci obce? Dodaj komentarz!