Akwizytorzy OFE i nieuczciwe praktyki

Jak donosi Komisja Nadzoru Finansowego akwizytorzy Otwartych Funduszy Emerytalnych stosują nieuczciwe praktyki w celu pozyskania nowych klientów.

Za każdą osobę, która decyduje się na podpisanie umowy z OFE akwizytor otrzymuje około 200 zł. Prowizja może sięgnąć do 700 zł, jeżeli nowy klient przejdzie do danego funduszu z konkurencyjnego. Do zarobków akwizytora są także doliczane dodatkowe prowizje stanowiące procent kapitału, jaki zgromadził przyszły emeryt.

Taka sytuacja powoduje, że wielu pracowników zajmujących się pozyskiwaniem nowych klientów dla funduszy posuwa się do nieuczciwych praktyk, aby zarobić jak najwięcej. Stosują mnóstwo sztuczek, aby zachęcić do przejścia do reprezentowanego przez nich OFE.

Niektórzy obiecują prezenty w zamian za podpisanie umowy, inni podszywają się pod pracowników Urzędu Pracy w celu wyłudzenia danych osobowych. Takie praktyki są oczywiście nielegalne a osoby je stosujące łamią prawo. Należy zatem bardzo uważać żeby nie paść ofiarą nieuczciwych akwizytorów OFE.

Emerytury nie są Ci obce? Dodaj komentarz!