Do 13 czerwca na OFE zdecydowało się 245 tys. osób

Tak jak w nagłówku – do 13 czerwca na OFE zdecydowało się 245 tys. osób. Dokładnie było to 245 tysięcy 338 osób, jak wynika z opublikowanych danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Kontynuujemy temat i śledzimy jak rośnie liczba Polaków wybierających Otwarte Fundusze Emerytalne. Jak widać sytuacja wciąż nie wygląda za dobrze dla OFE. Jak informuje biuro prasowe ZUS:

„Spośród nich 140 tys. 615 osób (57,31 proc.) zdecydowało się na wysłanie oświadczenia pocztą, 87 tys. 834 osób (35,8 proc.) zrobiło to osobiście w oddziale ZUS, a 16 tys. 687 osób (6,8 proc.) – za pośrednictwem platformy usług elektronicznych”.

Przypomnijmy po raz kolejny, że na złożenie odpowiedniej deklaracji w ZUS mamy czas do końca lipca. Jeżeli ktoś nie chce odkładać na przyszłą emeryturę z OFE i skłania się ku oszczędzaniu tylko w ZUS nie musi robić nic. Po zakończeniu okresu składania deklaracji wszystkie osoby, które tego nie zrobią zostaną automatycznie przypisane do subkont w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Jak na razie wygląda na to, że na ZUS decyduje się większość obywateli. (Źródło: finanse.wp.pl, PAP)

Emerytury nie są Ci obce? Dodaj komentarz!